Het uitgangspunt van de Wet open overheid (Woo) is dat publieke informatie bij een bestuursorgaan openbaar is. Daarbij kent de Woo een aantal uitzonderingsgronden. Deze uitzonderingen staan in artikel 5.1 en 5.2 van de Woo. Het CBG heeft deze uitzonderingsgronden uitgewerkt in een codelijst. Deze lijst is in overeenstemming met onder meer het Europees richtsnoer van de Heads of Medicines Agencies (HMA) en het Europees Medicijnagentschap (EMA) uit 2024.

 Op 14 oktober 2024 heeft het CBG de codelijst geactualiseerd. Voor wat betreft beleidsopvattingen beoordelen we met deze aanscherping voortaan per passage of er sprake is van objectieve factoren (zoals algemene feiten en beleidsalternatieven), of dat het gaat om subjectieve opvattingen (zoals een persoonlijke ervaring of gevoel van de persoon die er uitdrukking aan geeft). Alleen laatstgenoemde subjectieve opvattingen in het document merken we aan als persoonlijke (beleids)opvatting.

De te objectiveren beleidsopvattingen over de bestuurlijke aangelegenheid in het document blijven openbaar. Met deze aanpassing streeft het CBG naar een transparantere en consistentere uitvoering van de Woo.